HipoRanker - pomożemy Ci wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny.

Wypełnij poniższy formularz aby poznać swoją zdolność kredytową i sprawdzić ranking ofert wiodących banków. Podejmuj przemyślane decyzje finansowe i porównaj kredyty hipoteczne teraz aby oszczędzić czas i pieniądze.

Porównaj bezpłatnie oferty z 12 wiodących banków
Powiedz nam coś więcej o kredycie, którego szukasz:
Wybierz jedną z opcji
min: 10 000 zł
max: 1 500 000 zł
min: 5 lat
max: 35 lat
Czas na ocenę Twojej zdolności kredytowej! Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań.
Wybierz jedną z opcji
Podaj kwotę
Wybierz jedną z opcji
Podaj kwotę
Wybierz jedną z opcji
Podaj kwotę
Podaj rok urodzenia
Podaj kwotę
Podaj poprawny nr telefonu
+48
Kliknij i wygeneruj bezpłatny kod SMS
Podaj poprawny kod
Wpisz otrzymany kod z SMS:
Wybierz jedną z opcji
Podaj datę
Wybierz jedną z opcji
Wybierz jedną z opcji
Wybierz jedną z opcji
Wybierz jedną z opcji
Wybierz jedną z opcji
Zgody wymagane do realizacji usługi
Ta zgoda jest wymagana
Zaraz obliczysz swoją zdolność i zobaczysz najlepsze oferty
kredytowe.
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne z założenia udzielane są na zakup nieruchomości. Może to być dom lub mieszkanie, zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Możesz również uzyskać kredyt hipoteczny na zakup działki, budowę domu lub na remont. Ciekawym rozwiązaniem jest także łączenie różnych celów, na przykład zakup mieszkania z rynku pierwotnego i jego wykończenie. Jedno jest pewne – istnieje wiele możliwości dopasowania kredytu hipotecznego do Twoich potrzeb.
Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?
Przed podjęciem decyzji, który kredyt hipoteczny będzie najlepszy, warto dokładnie przeanalizować i porównać wszystkie dostępne oferty. Na pierwszy rzut oka mogą one być podobne, jednak po analizie szybko okaże się, że pomiędzy poszczególnymi ofertami jest wiele istotnych różnic. Mając wszystkie te informacje, o wiele łatwiej jest znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego.
Jak wyliczana jest zdolność kredytowa?
Zdolność kredytowa jest niezwykle ważna przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny, dlatego istotne jest, aby została ona precyzyjnie wyliczona już na samym początku. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględnia się wiele czynników – od wysokości przychodów i wydatków, poprzez miejsce i formę zatrudnienia, aż po wiek. Poznanie zdolności kredytowej może być kluczem do sukcesu, jeśli zależy Ci na znalezieniu idealnie dopasowanej oferty kredytu hipotecznego.
Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego?
Na decyzję banku o udzieleniu kredytu hipotecznego wpływa wiele czynników, dlatego ważne jest, aby pokazać się bankowi z jak najlepszej strony. Warto zacząć już na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku. Spłacenie zobowiązań finansowych, zwiększenie przychodów, zadbanie o wkład własny czy o stabilną sytuację na pewno pozytywnie wpłynie na szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego.
Kto może ubiegaćsię o skorzystanie z programu "Bezpieczny kredytu 2%"?
Pełnoletnie osoby w wieku do 45 lat, które planują kupno lub budowę swojego pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego.
Jakie warunki trzeba spełniać aby zaciągnąć kredyt w programie "Bezpieczny kredyt 2%" ?
Osoba ubiegająca się o kredyt powinna posiadać zdolność kredytową adekwatną do kwoty kredytu, jaki chce uzyskać. Nie powinna posiadać prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego oraz nie może mu przysługiwać spółdzielcze prawo dotyczące lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego.
Czy w programie "Bezpieczny kredyt 2%" jest wymagany wkład własny?
Tak, jak w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego bez dopłat wymaga się wkładu własnego o wysokości ustalonej przez bank. Zgodnie z przepisami ustawy wkład ten nie może być jednak wyższy niż 200 tysięcy złotych.
Czy program dopłat będzie limitowany?
Jak wiadomo każdy program tego typu ma swoje ograniczenia ilościowe. Zakłada się, że w zależności od zainteresowania klientów rocznie uruchomi się około 30-40 tys. kredytów z dopłatami. W roku 2023 według informacji rządowych program nie będzie limitowany, dopiero w kolejnych latach mają zostać ustanowione limity.
Jak liczona będzie zdolność kredytowa przy programie "Bezpieczny kredyt 2%?
Oceną zdolności kredytowej zajmuje się bank, w którym składamy wniosek o kredyt. Banki finansujące w programie dopłat będą wyliczać zdolność kredytową uwzględniając dopłaty rządowe do kredytu, zatem korzystniej niż w przypadku zwykłych kredytów hipotecznych. Każdy bank stosuje swoje kryteria oceny i należy zwrócić się o pomoc w wyliczeniu indywidualnej zdolności kredytowej np.: do doradcy kredytowego.