Kredyt hipoteczny na budowę domu – co warto wiedzieć?

Budowa domu to ogromny wydatek, jednak również często spełnienie marzeń. Tak duży krok wymaga sporych środków finansowych, które niełatwo odłożyć. Dlatego właśnie kredyty hipoteczne na budowę domu są tak popularnym rozwiązaniem. Taka forma finansowania sprawdza się perfekcyjnie, ponieważ raty najczęściej nie będą wyższe, niż standardowy czynsz za mieszkanie. Sprawdź, jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny!

Dlaczego warto skorzystać z kredytu hipotecznego na budowę domu?

Przede wszystkim budowa domu jest ogromnym wydatkiem. Zwykle wymaga to co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Taki budżet dość ciężko zgromadzić samodzielnie. Comiesięczna rata będzie znacznie łatwiejszym rozwiązaniem. Dlatego właśnie tak popularne są kredyty hipoteczne na budowę domu. Otrzymujesz wtedy potrzebną gotówkę, jednak musisz co miesiąc spłacać należności z określonym wcześniej oprocentowaniem i dodatkową prowizją.

Kredyt hipoteczny na budowę domu oczywiście pokrywa wszystkie koszty, pozwala spełnić marzenie – trzeba jednak pamiętać, że każda pożyczka ma cenę. Tutaj także należy spłacić więcej. Często oprocentowanie i prowizja wynoszą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To niewiele przy całkowitym koszcie budowy domu, jednak mimo wszystko należy być gotowy na takie koszty – oczywiście rozłożone na wiele miesięcy.

Wybór kredytu hipotecznego umożliwi przede wszystkim wcześniejsze przeprowadzanie się do własnego domu. Samodzielne odkładanie tak dużej sumy może zająć wiele lat. Często kredyt bardziej się opłaca – nie wynosi więcej, niż standardowe, comiesięczne raty za mieszkanie.

Co należy brać pod uwagę, wybierając kredyt hipoteczny na budowę domu?

Ofert na rynku można znaleźć naprawdę dużo. Wiele banków ma swoje konkretne propozycje. Mimo wszystko kredyty hipoteczne różnią się pod wieloma względami. Aby znaleźć odpowiedni, należy w pierwszej kolejności poznać swoją zdolność kredytową. Można to zrobić w banku, jednak wiele serwisów internetowych oferuje taką opcję. Zwykle wystarczy tylko podać informacje o zarobkach i strona automatycznie ocenia zdolność kredytową. Taką funkcję ma między innymi HipoRanker – świetna, kompleksowa pomoc przy zaciąganiu kredytu hipotecznego na budowę domu.

Przy wyborze najlepszej oferty, konieczne będzie sprawdzenie oprocentowania, prowizji i ewentualnych opłat manipulacyjnych banku. Koszty kredytu są bardzo ważne – szczególnie przy tak dużych sumach. Zaciągając kredyt hipoteczny, należy mieć na uwadze nawet najmniejsze ułamki procenta. Ogromne sumy na budowę domu oznaczają także spore koszty, jeśli chodzi o oprocentowanie.

Należy przejrzeć zwykle dziesiątki różnych ofert, by wybrać najlepszą. Oznacza to długie godziny spędzone przed ekranem komputera. Dodatkowo często trzeba skontaktować się z bankiem, by poznać konkretne szczegóły. Wybór najkorzystniejszego kredytu to czasochłonny proces, który się opłaca. Nie trzeba go jednak przeprowadzać samodzielnie!

HipoRanker – kompleksowa pomoc przy wyborze najkorzystniejszego kredytu hipotecznego!

HipoRanker jest zupełnie darmowym serwisem internetowym, który pomoże wybrać najlepszy możliwy kredyt. Strona posiada zintegrowaną porównywarkę. Wystarczy uzupełnić krótki i prosty formularz, po czym serwis automatycznie wyszukuje najkorzystniejsze oferty kredytów hipotecznych. HipoRanker bierze pod uwagę oprocentowanie, prowizję i dodatkowe opłaty. Strona współpracuje wyłącznie z uznanymi, sprawdzonymi bankami – można być pewnym jakości usługi, wiarygodności oraz opłacalności.

Serwis ma jednak znacznie więcej zalet oprócz porównywarki. HipoRanker automatycznie obliczy także zdolność kredytową – pomoże to w planowaniu budowy domu. Dodatkowo można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych konsultantów. Przeprowadzą oni przez każdy krok zaciągania kredytu hipotecznego na budowę domu. Każda usługa HipoRankera jest wykonywana zupełnie za darmo.

PORADNIKI

Porady ekspertów kredytów hipotecznych

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne z założenia udzielane są na zakup nieruchomości. Może to być dom lub mieszkanie, zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Możesz również uzyskać kredyt hipoteczny na zakup działki, budowę domu lub na remont. Ciekawym rozwiązaniem jest także łączenie różnych celów, na przykład zakup mieszkania z rynku pierwotnego i jego wykończenie. Jedno jest pewne – istnieje wiele możliwości dopasowania kredytu hipotecznego do Twoich potrzeb.
Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?
Przed podjęciem decyzji, który kredyt hipoteczny będzie najlepszy, warto dokładnie przeanalizować i porównać wszystkie dostępne oferty. Na pierwszy rzut oka mogą one być podobne, jednak po analizie szybko okaże się, że pomiędzy poszczególnymi ofertami jest wiele istotnych różnic. Mając wszystkie te informacje, o wiele łatwiej jest znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego.
Jak wyliczana jest zdolność kredytowa?
Zdolność kredytowa jest niezwykle ważna przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny, dlatego istotne jest, aby została ona precyzyjnie wyliczona już na samym początku. Przy wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględnia się wiele czynników – od wysokości przychodów i wydatków, poprzez miejsce i formę zatrudnienia, aż po wiek. Poznanie zdolności kredytowej może być kluczem do sukcesu, jeśli zależy Ci na znalezieniu idealnie dopasowanej oferty kredytu hipotecznego.
Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego?
Na decyzję banku o udzieleniu kredytu hipotecznego wpływa wiele czynników, dlatego ważne jest, aby pokazać się bankowi z jak najlepszej strony. Warto zacząć już na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku. Spłacenie zobowiązań finansowych, zwiększenie przychodów, zadbanie o wkład własny czy o stabilną sytuację na pewno pozytywnie wpłynie na szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego.
OPINIE

Opinie o HipoRanker

Fajna obsługa i super kontakt z pracownikiem, polecam fajne mają oferty.
Szukałem drugiego kredytu hipotecznego miałem iść do swojego banku, ale okazało się że dobrze że wypełniłem wniosek i porozmawiał z nimi :)
Będę polecała porównywarkę, duża oszczędność czasu nie trzeba od razu jechać na spotkanie żeby zbadać zdolność.
Znają się na hipotekach, warto porozmawiać mili ludzie.
KALKULATOR ONLINE